• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piękny, zielony trawnik
#1
Czy może ktoś mi poradzić co zrobić aby mój trawnik był piękny i wyglądał latem jak zielony dywan odporny na deptanie? Mam dzieci które lubią sobie czasami pograć w piłkę lub badmintona (tak zwaną kometkę), a po ich zabawie mój nieszczęsny trawnik wygląda jakby walec przez niego przejechał. Może ktoś podpowie czy dobrać odpowiednią trawę? Czy czym nawozić? Jeśli tak to jaki nawóz polecacie? Czekam na Wasze porady może ma ktoś swoje sposoby na piękny trawnik?
  Odpowiedz
#2
Nie wiem czy chcesz założyć trawnik od początku? Ale mam sąsiada którego trawnik wyglądem przypominał pustynię. Zatrudnił firmę https://ogrodygrass.pl/zakladanie-trawnikow/ która zajęła się nim od początku. Teraz jego trawnik jest starannie pokryty równą trawą w soczyście zielonym kolorze, przypomina piłkarską murawę. Po rozmowie z nim powiedział mi że samodzielnie jest to dość trudne. Wymaga jednak fachowej wiedzy narzędzi i dużo czasu.
  Odpowiedz
#3
W naszej firmie również oni wykonywali trawnik. Najpierw wykonali system nawadniania, odpowiednio przygotowali grunt, a po później kładli trawnik tylko taki z rolki. Wszystko wygląda bardzo efektownie.
  Odpowiedz
#4
Witam, ja też miałem podobny problem z moim trawnikiem. Nie mogłem się cieszyć z pięknej i soczystej zieleni, bo trawa była pożółkła, przerzedzona i porośnięta mchem. Próbowałem różnych sposobów na poprawę stanu trawnika, ale nic nie pomagało. Dopiero gdy trafiłem na firmę Ogrody Grass, która oferuje profesjonalne usługi ogrodnicze, udało mi się uzyskać efekt, o którym marzyłem. Firma ta zajmuje się nie tylko zakładaniem i pielęgnacją trawników, ale także projektowaniem i aranżacją ogrodów. Mają wieloletnie doświadczenie i wiedzę na temat roślin i nawozów. Zaproponowali mi specjalną mieszankę nasion traw, która jest odporna na deptanie i suszę, a także dobrze rośnie w cieniu. Ponadto doradzili mi, jakim nawozem i w jakich terminach nawozić trawnik, aby był zdrowy i ładny przez cały sezon. Dzięki ich pomocy mój trawnik wygląda teraz jak zielony dywan i nie muszę się martwić o zabawy moich dzieci na nim. Polecam wszystkim firmę, jeśli chcecie mieć piękny trawnik w swoim ogrodzie. Pozdrawiam.
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości